Nisan 22, 2021

İststarmag

YENİ NESİL MEDYA ANLAYIŞI

The Woolmark Company Geleneksel İlham Veren Semineri…

3 min read

Yün üzerine global bir otorite olan, The Woolmark Company genç yetenekleri desteklemeye devam ediyor. Her yıl düzenli olarak organize ettiği ‘doğal olarak ilham veren’ seminerini bu yıl online olarak gerçekleştirdi.

Moda, tasarım ve tekstil öğrencilerini hedefleyerek organize ettiği Merinos yününün farklı kullanım alanlarını anlatan seminerler sayesinde gençlerin yeni başlayan kariyer hayatlarına yeni bilgiler eklemeyi amaçlıyor.

Geleceğin yeteneklerine ilham kaynağı olmayı hedefleyen seminer, tekstil ve moda endüstrisindeki ileri düşünürlerin tavsiyeleriyle ilgili en yeni konuşmaların yer aldığı beş oturum olarak gerçekleştirildi.

Oturumları Woolmark İş Geliştirme ve Lisanslama Koordinatörü Gülay Gökbayrak, Kıvanç Tekstil Stratejik Planlama Müdürü Gökmen Ükelge, Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü  Doç. Dr. Nurhan Onar Çamlıbel, Ramsey Baş Tasarımcısı Selhan Yurdusev ile Nihan Peker markasının sahibi ve tasarımcısı Nihan Peker yönetti.

Gülay Gökbayrak; yünün çiftlikten moda dünyasına kadar çıktığı eşsiz yolculuğu anlatırken, Gökmen Ükelge; sürdürülebilir yöntemleri uygulama yolculuğunu ve yünün şirketleri ve müşterilerinin satın alma davranışları üzerindeki etkisini paylaştı.

Doç. Dr. Nurhan Onar Çamlıbel; yünlü kumaşların ön işlem ve terbiye işlemleri için yenilikçi, sürdürülebilir, çevre dostu ve nanoteknolojik süreçleri derinlemesine incelerken, Selhan Yurdusev; takım elbise için seçilen favori kumaş olarak yünün faydalarını ve tarihini paylaştı. Son olarak da Nihan Peker, Türkiye’nin en onurlu moda tasarımcılarından biri olma yolunda bilgi ve yolculuğunu paylaştı.

The Woolmark Company’nin organize ettiği seminerler bilgiye sahip olan sektörün önde gelen profesyonelleri ile tekstil ve moda tasarımcısı olmayı amaçlayanları bir araya getiriyor. Bu öğrencilere sektördeki yaygın iş olanaklarını anlama ve sektöre bakış açısı kazanma şansının dışında Merinos yününün çok yönlülüğü ve diğer birçok faydasını anlama olanağı sunuyor.

Bu kapsamlı etkinlikler sayesinde öğrencilerin gelecekteki profesyonel yaşamlarında başarılı olabilmeleri için sektördeki gelişmeleri takip ederken aynı zamanda girmek üzere oldukları sektörü anlamlarına imkân tanıyor.

The Woolmark Company, kendini adadığı geleceğin yeteneklerini destekleme projesinin bir parçası olarak Türkiye’de tekstil ve moda sektörünün öncüleriyle iş birliği yapmaktan gurur duyuyor.

Woolmark Company Hakkında:

The Woolmark Company, yün alanında küresel bir otoritedir. Uluslararası tekstil ve moda endüstrisini kapsayan geniş çaplı ilişki iletişim ağımız vasıtasıyla, lüks giyimde birincil içerik ve en yüksek kalitede doğal elyaf olarak Avustralya yününe dikkat çekiyoruz.

The Woolmark Company logosu dünyada en çok tanınan ve itibar gören markalardandır. Bu markalar, üretimden bitmiş ürüne kadar yenilikçi ve mükemmelliğin öncülüğünü temsil etmekte ve en yüksek kalite garantisi sunmaktadır. The Woolmark Company, araştırma, geliştirme ve pazarlamanın yanı sıra dünya çapında Avustralya yününün tedarik zincirine yatırım yapan 60.000’den fazla yün hayvanı yetiştiricisine ait, kâr amacı gütmeyen bir şirkettir ve Australian Wool Innovation’ın yan kuruluşudur. www.woolmark.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir