Nisan 22, 2021

İststarmag

YENİ NESİL MEDYA ANLAYIŞI

Prysmian Group Amazon Bölgesi için 770 km denizaltı telekomünikasyon kablosu üretecek…

4 min read

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, Amazon bölgesinin kuzeyinde yer alan Norte Conectado projesi için 770 kilometre denizaltı telekomünikasyon kablosu üretmeye hazırlanıyor. Prysmian Group, kablo çözümlerini 2021’in ikinci yarısında teslim edecek.

Prysmian Group, Brezilyalı bir internet sağlayıcısı olan Rede Nacional de Ensino e Pesquisa, RNP tarafından ihale edilen, Amazon bölgesinin kuzeyinde yer alan Macapá şehrini Santarém ve Alenquer’e bağlayan, Norte Conectado projesi için 770 km denizaltı telekomünikasyon kablosu üretmeye hazırlanıyor.

9.2 milyon eve güvenilir veri akışı sağlayacak

Prysmian Group; 9.2 milyon eve veri trafiği için güvenilir bir akış sağlayacak olan, 4 farklı bağlantı şeklinde döşenecek olan ve çok tercih edilen MINISUB tekrarlayıcısız optik denizaltı kablolarından yüksek fiberli olarak 770 km üreterek, Norte Conectado projesi için tedarik edecek. Prysmian Group, Nordenham, Almanya’da bulunan son teknoloji üretim tesisinde, dünyada en yaygın kullanılan tekrarlayıcısız denizaltı kablo teknolojisi MINISUB çözümü ile üreteceği kabloları 2021’in ikinci yarısında teslim edecek.

Norte Conectado projesinin Amazon nehirlerinin yataklarına kurulacak olan fiber optik kablolar ile kuzey Brezilya’daki iletişim altyapısını, ağ güvenliğini ve bağlantı esnekliğini genişletmek ve iyileştirmeyi amaçladığını belirten Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, “Bu proje, bizim de Türkiye operasyonu olarak çalışmalarımıza devam ettiğimiz, dünya kablo sektörünün lideri Prysmian Group’un müşteri ihtiyaçlarına uyum sağlama kabiliyetlerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Gerekli tüm çevresel ihtiyaçların göz önünde bulundurulması, nehir yataklarına kablo döşeyerek kesintisiz çözümler sağlanması, hedeflenen projenin hassas bir bölgede uygulanması, Grubumuzun imza attığı sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlerin önemini bir kez daha gösteriyor. Bu büyük ve kapsamlı projeye kablo çözümleri ile hayat veren Prysmian Group’un bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Prysmian Brezilya’da 90 yıldır faaliyet gösteriyor

Prysmian’ın Brezilya’da 90 yılı aşkın süredir faaliyette olduğunu vurgulayan Prysmian Group Denizaltı Telekom BU Yöneticisi Ashutosh Bhargava ise düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bu proje bizim son teknoloji fiber optik denizaltı kablo çözümlerini sağlamadaki uzmanlığımızı ve ürünlerimizin yüksek teknik ve ticari katma değer sağlayan özelliklerini doğrular niteliktedir. Bu stratejik projeyle Prysmian Group, diğer Amazon ülkelerine de uzanabilmesi ihtimaliyle birlikte kuzey Brezilya’da yerleşik olan 59 belediyedeki bağlantıya doğrudan imkan sağlamaktadır. Bu değerli projeye katkıda bulunmaktan ve yerel halklar ve kamu kurumları için veri bağlantısını geliştirerek sürdürülebilir gelişimi desteklemekten onur duyuyoruz.”

Prysmian Group Türkiye Hakkında

Merkezi 1964 yılından bu yana Mudanya’da (Bursa) olan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. bünyesinde, 2019 yılı sonu itibariyle yaklaşık 500 kişi çalışmaktadır. Türk Prysmian’ın ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile, 220 kV’a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunmaktadır. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2019 yılında toplam yaklaşık 1.462.576.746 TL olan cirosunun %35’ini ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr

Prysmian Group Hakkında

Prysmian Group, General Cable ile dünya çapında gerçekleşen birleşmeyi takiben, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2019 yılında yaklaşık 11,6 milyar Euro olan satışları, 29.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 106 fabrikası ile bir dünya lideridir.

Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian S.p.A., Milano borsasında işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir