yükleniyor...

Balık denince Chamada...

Balık denince akla sizi bilmem ama benim aklıma Chamada geliyor. Nereden bakarsanız bakın balık denizsiz, deniz balıksız olmaz. Hele bir de balık hali müdavimi olduğunuz restoranın yanı başındaysa değmeyin keyfine. Tabi lezzet ve konumun birbirini tamamlaması gereken yerde sadece deniz kenarında olmak yetmez, aynı zamanda rüzgarı çok olmayan bir kıyıda olmak gerekir... Bu sayede taze ve günlük yerli deniz ürünlerine ulaşırsınız... 


Bu haberi 0 kişi beğendi.

Balık denince Chamada...

Balık işi güven işidir. Sadece benim için değil çoğu insan için balık restoranlarının yeri ayrıdır. Özellikle geçmiş zamanda şık bir yemek ya da eşi dostu, misafiri ağırlamak için seçilen adresler hep balık restoranları olurdu. Bakmayın şimdi dünya mutfağı, İtalyanlar falan olduğuna. Gerçi ben böyle yazıyorum ama işin aslı; Florya Menekşe Sahili’nde açılan Chamada’nın sahipleri de birçok ülke gezmiş görmüş üç erkek kardeş. Çok gezen çok bilir deyip yıllar boyunca gelişen damak zevklerine güveniyorlar. Bu durumda Chamada haliyle sadece bir balık restoranı olmaktan ziyade dünya mutfağını da mutfağında taşıyan kaliteli bir yer. Et ve balık çeşitlerinden vejetaryen ve diyet ürünlerine kadar aradığınız her şey orda. Chamada adı da Portekizce olup ‘’çağrı’’ anlamına gelmekte. 7 den 70 e herkesi Chamada ya davet ediyor. 800 metrekarelik geniş bir alan üzerine kurulu Chamada, 300 kişiyi aynı anda ağırlayabiliyor. İki katlı restoranın soft tonlar kullanılmış modern dekorasyona sahip birinci katından ikinci katına doğru uzandığınızda mavi beyaz büyülü bir dünyaya açılıyorsunuz. Alaçatı ve Cunda konsepti sizi Eğe kıyılarına doğru sürüklüyor. Her iki katında lebiderya deniz manzarası güneşin batışıyla sizi aşka davet ediyor. Hele bir de günlerden cumartesi ise canlı müziğin eşliğinde koyu sohbetlere ve hayallere dalıyorsunuz. Üst katında aynı zamanda VİP locaları adı verilen özel 10 ile 25 kişilik üç ayrı odası bulunuyor. Burada özel iş toplantılarınızı yapabiliyor ve hatta kimselere görünmeden sevdiklerinizle birlikte baş başa eğlenebiliyorsunuz da. Kısaca tüm özel davetleriniz, mutlu gün kutlamalarınız, seminer ve davetler ve dahası aklınıza ne gelirse 350 kişilik kapasitesi ile sıcak bir ortamın adresi Chamada. 

Ara sıcaklardan mezelerine kadar, hatta balıktan, dünya mutfağına kadar çok zengin bir mönüsü olan Cahamada fiyatları ile de oldukça cezp edici.

Bana göre bir balık restoranının denizin ve yakamozun iç içe geçtiği bir ortamda, karmaşadan uzak bir şekilde hizmet vermesi gerekir. İşte Chamada tam bunlardan biri. Her zaman mutfağın içinde ve işin başında olan yöneticileri Cahamada yı Chamada yapanlardan. İstanbul’da klasik balık ve deniz ürünleri restorancılığının temsilcisi, yeni tat ve lezzetlerin öncüsü olmak ne de olsa kolay değil. Müşterileri arasında yurtiçinden ve dışından iş, sanat, siyaset, spor ve cemiyet hayatından bir- çok ünlü ismi ağırlamakta olan Chamada aynı zamanda iş ve grup organizasyonları içinde tam aranılan bir adres.

Her ne arzu ederseniz... Her şey sizin için. Kimisine göre beyaz peynir, kavun, kimisine göre haydari, kalamar, ahtapot salatası, midye dolma ve daha neler neler.  Mezeden sayılmaz ama rokayı da unutmamak lazım. Birde rakı açtık mı masaya ohh! Değmeyin keyfine... Sohbetine doyum olmayan dostları alırsınız karşınıza; şöyle  bi arkanıza yaslanırsınız, derin bir nefes alırsınız ve sevdiklerinizin gözlerinin içine bakarak kadehinizi havaya kaldırır en güzel günlere şerefe yaparsınız ardından yarım yudum rakı alır, kafayı arkaya doğru çeker ve dişlerinizin arasından ‘fıss’ diye süzersiniz ve damağınıza doğru yayarak yudumunuzu tamamlarken, başlarsınız dostlarınıza anlatmaya…  CHAMADA’DA BALIK KEYFİNİZ BOL OLSUN! 

 

Haber Tarih & Saat : 29.08.2016 15:55:15
Ekleyen : admin

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...