Dream Project tarafından bu yıl 11’nci kez düzenlenen Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonu, kongre, toplantı, etkinlik ve turizm sektörünün en iyilerini ödüllendirdi.

Yaklaşık 14 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip MICE sektörünün “Oscar”ları olarak bilinen ACE of MICE organizasyonu, ulusal ve uluslararası kurumsal firma ve operatörler, oteller, acenteler, turizm ve etkinlik sektörü profesyonellerini 3 gün boyunca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Elexus Hotel & Convention’da ağırladı. KKTC’nin bu alandaki marka değerine ve destinasyon tanıtımına büyük katkı sunan organizasyonun son günü düzenlenen gala gecesinde 23 ayrı kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Dünyanın önde gelen markaları, toplantı, kongre ve etkinlik sektörünün temsilcileri, yeniden Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonu kapsamında bu kez KKTC’de bir araya geldi. 07-09 Nisan tarihleri arasında üç gün boyunca süren ve 3000’in üzerinde B2B toplantısıyla KKTC ticari hacmine katkı sağlayan organizasyonun sonunda ise, MICE alanında en başarılı marka ve projeler görkemli ödül töreniyle sahiplerini buldu.

KKTC Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı himayelerinde, Elexus Hotel & Convention ev sahipliğinde,  Türk Hava Yolları, Cyprus Royal Turizm ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) destekleriyle düzenlenen organizasyonun gala gecesinde sevilen sanatçı Buray sahne alırken, gecede ayrıca KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Denktaş Vakfı Başkanı ve Eski KKTC Bakanı Serdar Denktaş, Cyprus Royal Kurucu Ortağı Rauf Denktaş ve Dream Project CEO’su Volkan Ataman, tanınmış psikiyatrist ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu, sunucu Özlem Yıldız, kısa bir süre önce Kıbrıs’a yerleşen Gizem Özdilli, sanatçı Gökhan Tepe gibi iş dünyası ve sanat camiasından ünlü simalar da yer aldı.

Gala gecesinin açılış konuşmasını yapan Dream Project CEO’su Volkan Ataman, 55 sektörle etkileşim halinde olan, ülke tanıtımındaki rolü ve 13.8 milyar dolarlık ticari hacmi ile ekonomiye önemli katkısı olan MICE sektörü açısından Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards büyük önem arz ettiğinden bahsetti.

KKTC’nin destinasyon tanıtımına büyük katkı

Ulusal ve uluslararası kurumsal firmalar, operatörler, oteller, acenteler, turizm ve etkinlik sektörü profesyonellerinin ağırladığı etkinliğin ilk kez KKTC’de gerçekleştirdiklerini sözlerine ekleyen Ataman, “Kıbrıs’ta bugüne kadar turizm ve MICE alanında düzenlenen ilk ve en önemli etkinlik olmasının yanı sıra, Kıbrıs’ın bu alandaki marka değerine ve destinasyon tanıtımına hep beraber büyük katkı sunmuş olduk” dedi.

Sözlerini şöyle sürdüren Ataman, “Fuar ve ödül organizasyonlarımızla birlikte bugüne kadar toplam da 20’nci kez düzenlediğimiz ACE of M.I.C.E. etkinliğimizin Kıbrıs ayağında birlikte çok keyifli üç gün geçirdik. B2B sayımız 3.000’i geçerek yeni iş birliklerinin tohumlarını attık ve yeni dostluklara vesile olduk. Birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Kıbrıs muhteşem doğası, denizi, lezzetleri, üst düzeyde hizmet sunan mükemmel tesisleri, büyük bir coşkuyla lansmanı gerçekleştirilen Kıbrıs Havayolları ve açılacak olan yeni havalimanı ile MICE alanında daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Elexus Hotel & Convention ve Cyprus Royal Turizm’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

Törende söz alan KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu şu açıklamalarda bulundu; “Ben Volkan kardeşime, bütün katkı sunan herkese, Elexus’a, KKTC’den 3 tane deli yüreğin çıkıp da bir taraftan havayolu, bir taraftan bu etkinliğin burada düzenlenmesine katkı sunmaları benim için apayrı bir olay. 11’ncisinin KKTC’de yapılması tabi ki daha ayrı bir olay. Yapılan ikili görüşmelerdeki çok güzel ikili görüşmelerin herhalde umarım biz de KKTC olarak Burada yapılan bu ikili görüşmelerdeki elde edilecek olan sonuçlardan ‘komşuda pişer bize de düşer’, KKTC’yi unutmazsınız. Bizim gerçekten çok güzel otellerimiz var.”

ÖDÜL KAZANANLAR LİSTESİ

Konuşmaların ardından 23 farklı kategoride projelerin değerlendirildiği gecede, en iyi etkinlik prodüksiyonundan en iyi dijital etkinliğe, en iyi incentive etkinliğinden en iyi kültür sanat etkinliğine kadar pek çok ödül sahiplerini buldu. 11’nci ACE of M.I.C.E. Awards Onur Ödülü; sektörde 50’nci yılını tamamlayan turizm duayeni Jolly Onursal Başkanı Sinan Vardar’a takdim edilirken, Başarı Ödülü ise 2016 yılından bu yana adanın turizmine büyük katkı sunan Elexus Hotel & Convation Direktörü Baturalp Bozkurt ve uzun yıllardır KKTC’nin destinasyon tanıtımını yapan, KKTC’ye bir hava yolu kazandırmış olan, bir çok etkinliğin KKTC’de gerçekleştirilmesine katkı sunan Cyprus Royal Turizm’e verildi.

Gecede ödül kazanan diğer marka ve projeler ise şu şekilde oldu:

Çelebi Havacılık Holding En İyi Etkinlik: LEXUS YENİ RX LANSMANI /Ondokuz Organizasyon &Message İletişim

En İyi Lansman Etkinliği: Dacia Jogger Basın Lansmanı / OYAK TURİZM

En İyi Davet Etkinliği: 21 Aralık En Uzun Gece Daveti /THINKERBEE

En İyi Spor Etkinliği: N Kolay 44. İstanbul Maratonu /SPOR İSTANBUL

En İyi Gerilla Etkinliği: Sağlık Bakım Tırı – Mercedes-Benz Türk A.Ş. /Hub Events 

En İyi Incentive Etkinliği: Yataş Group World Franchise Meeting /Yataş Grup

En İyi Roadshow: Sağlık Bakım Tırı – Mercedes-Benz Türk A.Ş./Hub Events

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi: Toyota Özel Olimpiyatlar Türkiye Karma Basketbol Takımı Projesi / Ondokuz Organizasyon / Alametifaika /Message İletişim


En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Juri Özel: Kız Sözü Akademi /MOLPED

En İyi Moda Etkinliği: Open stage Moda Günleri /Banu Noyan Event

Oliviera Private Island Hotel En İyi Sürdürülebilirlik Projesi: Enerjisa Liderler Zirvesi /KEYEVENT

En İyi Halkla İlişkiler Etkinliği: Benzersiz Gastronomi Deneyimi /Vst Medya

En İyi Influencer Kampanyası: Kimberly Clark Türkiye/Kotex 21 Aralık #Uzatmayadeğer #enuzungece Partisi/Über Dijital İletişim ve Ogilvy Pr

En İyi Alışveriş Merkezi Etkinliği: Eco Love Fest /ZORLU CENTER

En İyi Festival: FEST Z /B’Event Trend & Eventsetter Company

En İyi Çıkış Yapan Etkinlik Toplantı Yönetim Firması: ICON M.I.C.E.

En İyi Konser Etkinliği: Deep Purple İstanbulKonseri / Life Park

En İyi Belediye Etkinliği: Football Kingdom /KP Agency

En İyi Etkinlik Prodüksiyonu: Dacia Jogger Basın Lansmanı /OYAK TURİZM

Eventmagix En İyi Hibrit/Dijital Etkinlik Platformu: Nippon Paint Global Marketing Conference /Nippon Paint – Betek- Bluechip

MASTERS OF EVENTS BY ACE OF M.I.C.E. AWARDS HAKKINDA

ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri, sektör faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratma hedefiyle gerçekleştirilen bir organizasyondur. MICE sektörünü ve sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini ve ticari hacmini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen ilk ve tek ödül programıdır. ‘Oscar tadında’ bir organizasyon olan ACE of M.I.C.E. Awards, global MICE endüstrisinin en büyük ödül törenidir.